Duyurular
 
  * Asus Laptop Tamiratı

* Acer Laptop Tamiratı

* Vestel Laptop Tamiratı

* Toshiba Laptop Tamiratı

* Sony Laptop Tamiratı

* Dell Laptop Tamiratı

* Casper Laptop Tamiratı

* Casper Klavyeler Stoklarda

* Hp notebook tamiri denizli

* Denizli Casper Yetkili Servisi

 

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
 
 
 
 
     
   
     
   
     
   

 
LCD EKRAN TAMİRİ & DEĞİŞİMİ

 
 
Laptop LCD Ekran, ekrankartının göndermiş olduğu görüntü sinyallerini görüntülemeye yarar.
Laptop LCD Ekranların birçok boy ve ebatları vardır ve genelde icnh ölçü birimi ile boyutlandırılırlar. Laptop LCD Ekranının boyutu; bir köşeden diğer karşısındaki köşeye olan boyutu ile ölçülür. Günümüzde pek çok laptop artık widescreen olarak üretilmektedir. Genelde laptoplarda kullanılan ekran boyutları 13'', 15'', 17'' ve 21'' dir.

Laptop LCD Ekranın ana ışık kaynağı Ekran Işık Lambasıdır. Ekran Işık Lambası ise gücünü Inveter kartdan alır. Aşağıdaki resimde de gösterildiği üzere Notebook LCD Ekran, LCD önpanel ile LCD panelin arasındadır. LCD Ekranlar genellikle LCD panel menteşelerine monte edilir.

LCD EKRAN ÇALIŞMA ŞEKLİ


Laptopunuzda görüntüyü ekran kartından alarak sizin izlemenize olanak tanıyan ekranlardır. Sizin Bilgisayarınızdan görüntü almanızı sağlarlar. Ekranlar ışıklarını ekran ışığı adı verilen ekran florasanından alır. Ekran florasan lambası ise elektriği anakarta bağlı invertör karttan almaktadır.
Lcd ekranınız bozulduğunda değiştirmekten başka şansınız yoktur ve tamiri imkansızdır. Bunun yanında laptopunuzun en pahalı parçalarından biridir lcd ekranlar.
Lcd ekranınızın bozulduğunu anlamanız çok kolaydır. Ya ekranınızda yarım görüntü alırsınız ya da çizgiler şeklinde bir ekran çıkar karşınıza.sıvı akması meydana gelir renk değişikliği olabilir

BU TÜR ARIZALARDA BİZİ ARAYIP BİLGİ ALABİLİRSİNİZ
 
 
   

Casper, Lcd ekran, Klavye değişimi denizli, Casper Yetkili Servisi Denizli
Denizli Laptop Tamir Merkezi
- Denizli Casper Yetkili Teknik Servisi